Tannisbugtvej 96C, Tversted, 9881 Bindslev

Helårs- eller sommerhus efter dine ønsker.

Vi befinder os i Tversted. Det er en dejlig ferieby med masser af liv om sommeren og et mere roligt tempo uden for sæsonen. Der er liv i byen hele året, da turisterne sagtens kan finde vej, uanset om solen skinner fra en skyfri himmel eller det blæser. Byen har restauranter i flere prislejer, gode butikker, stort supermarked, campingplads med vandland og minigolf, som turister i byen kan købe adgang til. Derudover lokker de store skovområder mod både øst og vest til vandre eller cykelture i den herlige natur. Tversted-Søerne er et herligt udflugtssted, der har været velbesøgt i mange år. Der kan shoppes igennem i Hirtshals, Hjørring og Frederikshavn, og selv Skagen kan nås på en god halv times kørsel.

Vi har en plan grund med græsplæne og en del bevoksning i skel. Der er ingen bede, der skal holdes, så det er absolut overkommeligt. Til huset hører en carport og der er flisebelagte terrasser i de gode kroge.

Huset er hvidt, fuldmuret og vandskuret. Der er rødt tegltag og hvide vinduer. En karnap i stuen er udvendigt med sort, klinkbygget træværk. Der er et godt, stort køkken i åben forbindelse med spise- og opholdsstue. Der er to badeværelser med brus, det ene tillige med en hjørnespa. De tre soverum har hver sin dobbeltseng/trekvartseng. Der er fjernvarme med gulvvarme i alle rum og huset er tilsluttet offentlig kloak.
Ejendommen er i øvrigt godkendt til at kunne have beboelse i to plan. I dag er der en lem med stige og en stang til at åbne lemmen med, så man kan komme derop. Hvis førstesalen skal udnyttes skal der etableres trappe fra alrummet. Der foreligger tegninger.

Ejendommen udlejes gennem Sol og Strand med husnummer 10-3118. Ved fuld udlejning er der et indtjeningspotentiale i omegnen af 100-110.000

Nyeste

Ingen ejendomme passede til dine søgekriterier.